| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Acanthotrophon |
| Specie: | striatoidesVokes,1980 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Near record! (WR 20,8 mm) |
| Size: | 19,4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Piúma – ES |
| Description: | Collected by diver at 24m deep |
Acanthotrophon striatoides Vokes, 1980
$ 30,00
Out of stock








