| Family: | TROCHIDAE |
|---|---|
| Gender | Tegula |
| Specie: | patagonicaOrbigny,1840 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ / F++ (WR 24,1 mm) |
| Size: | 15.0 mm UP |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Rio das Ostras / RJ |
| Description: | Collected live by scuba diver, 18 m deep, under rocks. |
Architectonica nobilis Röding, 1798
$ 5,00
Out of stock
















