| Family: | ARGONAUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Argonauta |
| Specie: | boettgeriVonMaltzen,1881 |
| Type | Cephalophoda |
| Quality: | F++ (WR: 67.0 mm) |
| Size: | 47.0 mm |
| Country: | MOZAMBIQUE |
| Local: | South of Mozambique |
| Description: | Collected by shrimptrawler boat at 260 m deep |
Argonauta boettgeri Von Maltzen, 1881
$ 30,00
Out of stock















