| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Chicoreus |
| Specie: | spectrum(Reeve,1846) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ (WR: 168.0 mm) |
| Size: | 86.9 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Marataizes/ ES |
| Description: | Collected by fishing nets, at about 35m deep. |
Buchema bellula (E.A.Smith, 1882)
$ 14,00
Out of stock












