| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Fusinus |
| Specie: | cf.damasoiPetuch&Berschauer,2016 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 166.0 mm) |
| Size: | 79.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari / E.S. |
| Description: | Collect by octopus traps, 45 to 55 m deep |
Calliostoma vinosum Quinn, 1992
$ 40,00
In stock














