| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Chicoreus |
| Specie: | brevifrons(Lamarck,1822) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Attractive whitish! (WR: 175.0mm) |
| Size: | 78,3 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Isla Margarita |
| Description: | Collected by diver at 12 to 15 m deep |
Chicoreus brevifrons (Lamarck, 1822)
$ 15,00
In stock















