| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Lambis |
| Specie: | scorpiusscorpius(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Extra red mouth and dark color. Fresh! (WR: 194.8 mm) |
| Size: | 147.5 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Noknokon Island |
| Description: | Taken by scuba diver, 9 to 16 m deep |
Conus aemulus Reeve, 1844
$ 12,00
Out of stock
















