| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | bertarollaeCosta&Simone,1997 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Exceptional quality! (WR: 194.0 mm) |
| Size: | 22.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Caravelas / Ba |
| Description: | Snorkeling, 2 to 3 m deep, over sand-coral banks |
Conus centurio Born, 1778
$ 35,00
Out of stock














