| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Lobatus |
| Specie: | (Strombus)goliathSchröter,1805 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 380.0 mm) |
| Size: | 306.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Prado, Ba |
| Description: | Coll. by scuba diver, 24 to 27 m deep |
Conus clerii Reeve, 1844
$ 35,00
Out of stock













