| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | centurioBorn,1778 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 105.3 mm) |
| Size: | 68.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by octopuss trap, 50 to 60 m deep |
Conus (Conasprella) delucai (Coltro, 2004)
$ 30,00
In stock















