| Description: | Collected by shrimptrawller boat, trawlling 30 to 45 m in sanddy-muddy bottons. |
|---|---|
| Family: | CONIDAE |
| Gender | Conus |
| Specie: | ericmonnieriPetuch&Myers,2014 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ EXCEPTIONAL SIZE! (WR: 52.0 mm) |
| Size: | 50 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | off Vitoria ES |
Conus ericmonnieri Petuch & Myers, 2014
$ 20,00
Out of stock
















