| Family: | COSTELLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Vexillum |
| Specie: | pulchellum(Reeve,1844) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 22.3 mm) |
| Size: | 13.8 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by diver at 25 to 30 m, in sand-coral bottoms |
Conus guinaicus Hwass, 1792
$ 15,00
Out of stock














