| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | riosiPetuch,1986 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Dead fresh! Rare UNICOLOR variation. (WR: 77.4 mm) |
| Size: | 54.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta – ES |
| Description: | Collected by octopus traps, 60 m deep. |
Conus (Conasprella) poremskii (Petuch & R. F. Myers, 2014)
$ 50,00
SPECIAL SIZE!
In stock
















