| Family: | TURBINIDAE |
|---|---|
| Gender | Turbo |
| Specie: | canaliculatusHermann,1781 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Micro drilled by octopus. Unusual orahgish in color. (WR: 99.4 mm) |
| Size: | 43.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta, ES |
| Description: | Collected by octopus trap, 50 to 60 m deep. |
Conus riosi Petuch, 1986
$ 250,00
Out of stock













