| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Strombus |
| Specie: | gallusLinnaeus,1758 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Drilled by octopus. Season 2018 (WR 192.0 mm) |
| Size: | 70,8 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Alcobaça-Ba |
| Description: | Collected by scuba diver at 24 – 33 m deep, in limestone bottoms |
Conus sp.
$ 100,00
Out of stock















