| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Macrocypraea |
| Specie: | zebraLinnaeus,1758 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (WR: 133.0 mm) |
| Size: | 81.2 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Escalvada Island, off GuarapariES |
| Description: | Collected by diver, 13 to 17 m deep |
Conus sp.
$ 150,00
Out of stock














