| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | (Poremskiconus)brasiliensisClench,1942 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM (WR: 32.6 mm) |
| Size: | 17.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Morro da Pescaria, Guarapari/ES |
| Description: | By scuba dive, 3-6 m deep, under rocks |
Conus tostesi Petuch, 1986
$ 22,00
Out of stock














