| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | riosiPetuch,1986 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Natural callous on the side. Excptional color. (WR: 77.4 mm) |
| Size: | 43.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari – ES |
| Description: | Collected by octopus trap, 45 to 60 m deep. |
Conus worki Petuch, 1998
$ 70,00
Out of stock














