| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Charonia |
| Specie: | variegata(Lamarck,1816) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Juvenile. To growth serie. (WR: 385.0 mm) |
| Size: | 67.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Taken through octopus trap, 45 to 60 m deep |
Conus worki Petuch, 1998
$ 90,00
Out of stock











