| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | (Luria)cinereabrasiliensisL.&H.,1993 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR:39.3 mm) |
| Size: | 24.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta/ES |
| Description: | Collected by octopuss trap, 60 m deep |
Cymatium femorale (Linnaeus, 1758)
$ 15,00
Out of stock











