| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | (Leporicypraea)mappamappa(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Special designe! (WR: 101.8 mm) |
| Size: | 76.8 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Samar. Borongam |
| Description: | By dive, 10 to 15 m deep |
Cymatium raderi D“Attilio & Meyers, 1984
$ 100,00
Out of stock

















