| Family: | CYPRAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Cypraea |
| Specie: | acicularismarcuscoltroi(Petuch,2015) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Very strong. With na octopus’ microhole (W. record: 33,1mm) |
| Size: | 22,3 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Natal – RN |
| Description: | Coll. By scuba diver, 33 m deep, in coral sandy bottons |
Cypraea acicularis marcuscoltroi (Petuch, 2015)
$ 8,00
Out of stock














