| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Cymatium |
| Specie: | caribaeumClench&Turner,1957 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ (WR: 93.0 mm) |
| Size: | 64.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Prado/BA |
| Description: | Collected byfish nets, 22 m deep. |
Cypraea (Propustularia) surinamensis ( Perry, 1811)
$ 100,00
Out of stock














