| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Voluta |
| Specie: | musicaLinnaeus,1758 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ AFTER EGG! (WR: 100.1 mm) |
| Size: | 10.4 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | North off Isla Cubagua |
| Description: | Collected by dredging, 14 to 16 m deep, in sand-grass bottoms |
Favartia celullosa nuceos (Conrad, 1846)
$ 15,00
In stock














