| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Argopecten |
| Specie: | gibbusLinaeus,1758 |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | GEM (WR: 89.6 mm) |
| Size: | 37.8 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | North of Cubagua Island |
| Description: | Trawled by shells dredging, 12 to 15 m deep |
Fusinus closter caboblanquensis Weisbord, 1962
$ 70,00
Out of stock














