| Family: | Fasciolaridae |
|---|---|
| Gender | Fusinus |
| Specie: | cf.frenguelli(Calcelles,1953) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ Perfect apex, perfect lip, complete crow of spines. (WR: 82 mm) |
| Size: | 58.2 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | La Blanquilla |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 5 to 6 m deep. |
Fusinus frenguelli (Calcelles, 1953)
$ 18,00
Out of stock














