| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Fusinus |
| Specie: | brasiliensis(Grabau,1904) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Unusual whitish color! Giant! (WR: 187.9 mm) |
| Size: | 146.0 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Cabo Frio – RJ |
| Description: | Collected by shrimp trawler boats, trawling 50 to 55 m deep. |
Goniofusus brasiliensis (Grabau, 1904)
$ 12,00
In stock













