| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Latirus |
| Specie: | Sp. |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 91.0 mm) |
| Size: | 16.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Cabo Frio // RJ |
| Description: | Collected, by fishtrawler net, 100 to 150 m deep |
Fusiturricula taurina (Olsson,1922)
$ 14,00
Out of stock













