| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Nodipecten |
| Specie: | nodosusLinnaeus,1758 |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | GEM Super nodules. (WR: 192.0 mm) |
| Size: | 30.9 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Collected by octopus traps, 45 to 60 m deep |
Haliotis aurantium Simone, 1998
$ 160,00
Out of stock















