| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Fusinus |
| Specie: | brasiliensis(Grabau,1904) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Exceptional size! Defect on the lip. (WR: 187.9 mm) |
| Size: | 150.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari ES |
| Description: | Collected by shrimp trawler boats, trawling 50 to 55 m deep. |
Haliotis glabra Gmelin, 1791
$ 2,00
In stock











