| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Cymatium |
| Specie: | parthenopeum(VonSalis,1793) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Exceptional size! (WR: 199.0 mm) |
| Size: | 146.6 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Marataízes/ES |
| Description: | Taken by lobsters net, 27 to 33 m deep |
Hexaplex radix Gmelin,1791
$ 20,00
Out of stock















