| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Pecten |
| Specie: | ziczac(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F+ Extremelly dark! (WR: 127.4 mm) |
| Size: | 78.0 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Off Isla Margaritas |
| Description: | Collected live by shelling dredge, 14 to 16 m deep |
Homalocantha oxyacantha (Broderip, 1833)
$ 45,00
In stock














