| Family: | GRYPHAEIDAE |
|---|---|
| Gender | Hyotissa |
| Specie: | hyotis(Liné,1758) |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F++ 3 shells together. (W.record: 271mm) |
| Size: | 47 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Taken in lobsters nets, 33 to 38 m deep. |
Hyotissa hyotis (Liné, 1758)
$ 8,00
Out of stock













