| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Odontocymbiola |
| Specie: | americana(Reeve,1846) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ Micro drilled by octopuss (WR: 75.5 mm) |
| Size: | 52.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Anchieta – ES |
| Description: | Collected by octopus trap, 60 m deep |
Janthina janthina (Linnaeus, 1758)
$ 8,00
In stock

















