| Family: | VENERIDAE |
|---|---|
| Gender | Lameliconcha |
| Specie: | circinata |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F+ |
| Size: | 43.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Shrimptrawler nets, 21 m deep |
| Family: | VENERIDAE |
|---|---|
| Gender | Lameliconcha |
| Specie: | circinata |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F+ |
| Size: | 43.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari/ES |
| Description: | Shrimptrawler nets, 21 m deep |