| Family: | MITRIDAE |
|---|---|
| Gender | Mitra |
| Specie: | Mitra nodulosa |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ dark and Colorful (WR: 127.4 mm) |
| Size: | 28,7 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Off Isla Margaritas |
| Description: | Collected live by shelling dredge, 12 m deep |
Mitra nodulosa Gmelin, 1791
$ 8,00
In stock
















