| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Muricopsis |
| Specie: | necocheanus(Pilsbry,1900) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ ( W.record: 31mm ) |
| Size: | 23,7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari – ES |
| Description: | Collected by dive, in sandy-limestone bottons, 21 m deep. |
Muricopsis necocheanus (Pilsbry, 1900)
$ 20,00
Out of stock












