| Family: | RANELLIDAE |
|---|---|
| Gender | Cymatium |
| Specie: | parthenopeum(VonSalis,1793) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM!!! (WR: 199.0 mm) |
| Size: | 124.3 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Isla Margaritas |
| Description: | Taken by dredge, 14 to 16 m deep |
Muricopsis withrowi Vokes & Houart, 1986
$ 30,00
In stock
















