| Family: | PECTINIDAE |
|---|---|
| Gender | Nodipecten |
| Specie: | nodosus(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE BIVALVES |
| Quality: | F++ Super nodules! WR: 195 mm |
| Size: | 71,5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Vitória/ES |
| Description: | Collected by shrimp trawler boats, 24 m deep. |
Nodipecten nodosus (Linnaeus, 1758)
$ 20,00
Out of stock











