| Family: | STROMBIDAE |
|---|---|
| Gender | Lambis |
| Specie: | scorpiusscorpius(Linnaeus,1758) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+++ (WR: 194.8 mm) |
| Size: | 144.5 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Olango Island, near Mactan |
| Description: | Taken with lumun-lumun nets, 100 to 150 m |
Odontocymbiola americana (Reeve, 1846)
$ 20,00
Out of stock













