| Family: | VOLUTIDAE |
|---|---|
| Gender | Odontocymbiola |
| Specie: | simulatrixLeal&B.,1989 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 82 mm) |
| Size: | 63.4 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | La Blanquilla |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 5 to 6 m deep. |
Odontocymbiola simulatrix Leal & B., 1989
$ 250,00
In stock













