| Family: | MURICIDAE |
|---|---|
| Gender | Panamurex |
| Specie: | velero(E.H.Vokes,1970) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 98.2 mm) |
| Size: | 59.5 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Olango Cawoi Island |
| Description: | Collected by diver,at 15 to 25 m depth. |
Panamurex velero (E.H. Vokes, 1970)
$ 30,00
In stock














