| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | generalisLinnaeus,1767 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 103.0 mm) |
| Size: | 68.6 mm |
| Country: | PHILIPPINES |
| Local: | Bohol, Nocnocan Island |
| Description: | Collected by diver, 10 to 25 m deep |
Pecten ziczac (Linnaeus, 1758)
$ 15,00
Out of stock












