| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Pleuroploca |
| Specie: | aurantiaca(Lamarck,1816) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ INCREDIBLE DARK SPECIMEN! WO (WR: 211 mm) |
| Size: | 124,9 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Prado – BA |
| Description: | Collected by scuba diver, 33m deep, in sady-corals botton |
Pleuroploca aurantiaca (Lamarck, 1816)
$ 50,00
Out of stock














