| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Fusinus |
| Specie: | ansatuscaboblanquensisWeisbord,1962 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 249.0 mm) |
| Size: | 175.0 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | Around litoral of Amuaycito |
| Description: | Collected by diver, 3 to 5 m deep, on sand bottom |
Pleuroploca aurantiaca (Lamarck, 1816)
$ 15,00
Out of stock













