| Family: | FASCIOLARIIDAE |
|---|---|
| Gender | Pleuroploca |
| Specie: | aurantiaca(Lamarck,1816) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F++ (WR: 241.0 mm) |
| Size: | 114.7 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari / ES |
| Description: | Collected live by fishing nets, 27 to 33 m deep |
Pleuroploca aurantiaca (Lamarck, 1816)
$ 17,00
Out of stock














