| Family: | HARPIDAE |
|---|---|
| Gender | Morum |
| Specie: | dennisoni(Reeve,1842) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | GEM !!! Amazing color! Rare in Brazil (WR: 68.6 mm) |
| Size: | 44.5 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Conceição da Barra, Ba |
| Description: | Collected by scuba diver, 24m deep, in sandy-corals botton |
Plicoliva zelindae oceanica Petuch, 1979
$ 90,00
Out of stock














