| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | workiPetuch,1998 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ (WR: 70.5 mm) |
| Size: | 48.4 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari, ES |
| Description: | Taken by octopus trap, 48 to 60 m deep |
Plicoliva zelindae Petuch, 1979
$ 75,00
Out of stock











