| Family: | TURBINIDAE |
|---|---|
| Gender | Lithopoma |
| Specie: | tectumtectum(Lightfoot,J.inSolander,1786) |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ NEW WORLD RECORD SIZE! Much more bigger then old world record: 69.9 mm) |
| Size: | 82.0 mm |
| Country: | VENEZUELA |
| Local: | La Blanquilla |
| Description: | Collected by diver, attached on rocks, at 5 to 6 m deep. |
Siratus tamoio Houart & Garrigues, 2023
$ 70,00
Out of stock















