| Family: | CONIDAE |
|---|---|
| Gender | Conus |
| Specie: | cf.workiPetuch,1998 |
| Type | MARINE GASTROPODES |
| Quality: | F+ Beautiful shell! (WR: 70.5 mm) Discret scar |
| Size: | 50.1 mm |
| Country: | BRAZIL |
| Local: | Off Guarapari, ES |
| Description: | Taken by octopus trap, 48 to 60 m deep |
Stigmaulax sulcatus (Born, 1778)
$ 25,00
Out of stock











